części do stelaża Geberit

Najczęstsze awarie stelaży podtynkowych Geberit!

Łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, w którym znajduje się sporo elementów, które to ulegają ciągłej eksploatacji. Na skutek zużycia wiele części zamiennych wymaga wymiany. O ile z zepsutym piekarnikiem w kuchni można jakoś żyć, o tyle awaria spłuczki WC jest czymś niezwykle niekomfortowym. Zastanawiasz się jakie są najczęstsze awarie stelaży podtynkowych Geberit i jak sobie z nimi radzić? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

Sprawdź, sklep z częściami Geberit – https://proterm.sklep.pl/czesci-zamienne-geberit,c679,pl.html

 

Wyciek wody ze spłuczki WC – jakie części zamienne Geberit należy wybrać?

Do najczęstszych awarii należy z pewnością zaliczyć wyciek wody ze spłuczki do miski toaletowej. Po spłukaniu i ponownym napełnieniu zauważamy strugę wody wyciekającą z rury spłukującej. W wyniku powolnego wycieku obniża się poziom wody w spłuczce i po osiągnięciu poziomu minimalnego zawór uruchamia ponownie napełnianie wody. Cykle te powtarzają się w nieskończoność, marnując niepotrzebnie wodę, a co za tym idzie również i nasze pieniądze.

Powodem zazwyczaj jest „twarda woda”, tak potocznie instalatorzy opisują przyczynę awarii stelaży podtynkowych. Co kryje się pod tym pojęciem?

To potoczne określenie spotykane jest zazwyczaj w rozmowie z serwisantem, a dotyczy ilości rozpuszczonych w wodzie soli wapnia, magnezu oraz żelaza i manganu.

Twardość wody wpływa na powstawanie osadów wapiennych, które zmniejszają żywotność wszystkich urządzeń, jakie mają z wodą kontakt.

Elementy spłuczki odpowiedzialne m.in. za szczelność takie jak uszczelki, iglice, dysze w warunkach pracy w twardej wodzie tracą swoje właściwości.

Uszczelki pokryte narastającą nieustannie warstwą kamienia, stopniowo tracą elastyczność, stają się twarde i zaczynają przepuszczać wodę. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wymiana uszczelki, a niekiedy również i gniazda zaworu spustowego Geberit.

 

Kategorie twardości wody określa poniższa tabela

twardość wody

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Twardo%C5%9B%C4%87_wody

W wyniku ciągłego wycieku wody na wszystkich powierzchniach urządzeń w tym również miski WC osadza się „kamień”, co dodatkowo wpływa na pogorszenie się estetyki.

Nowy zawór napełniający czy spustowy Geberit?

Twarda woda nie oszczędza również armatury napełniającej i spustowej.

Zawór napełniający spłuczki podtynkowej posiada iglicę stożkową, która przy twardej wodzie pokrywa się stosunkowo szybko nalotem i pogarsza pracę. W dłuższym okresie zawór taki wymaga wymiany.

Geberit części zamienne

Kolejnym zjawiskiem związanym z szeroko pojętą awarią spłuczki może być niewłaściwa głębokość zabudowy. Problem stwierdzamy w momencie montażu przycisku spłukującego, kiedy niewłaściwie wymierzymy długość popychacza, czyli trzpienia uruchamiającego spłukiwanie. Zbyt krótkie przycięcie uniemożliwi spłukanie.

Problem może być również w sytuacji zbyt głębokiego zabudowania stelaża Geberit. Zarówno pierwszy, jak i drugi problem rozwiążemy, kupując nowy zestaw popychaczy i bolców dystansowych Geberit lub odpowiednich komplet przedłużek w zależności od modelu spłuczki 240.058.00.1, lub 240.938.00.1

One thought on “Najczęstsze awarie stelaży podtynkowych Geberit!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + jeden =