Umywalki łazienkowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Umywalki z szafką to rozwiązanie, które docenią przede wszystkim osoby dysponujące małą toaletą. To szczególnie funkcjonalna możliwość, gdyż spełnia dwie funkcje jednocześnie, a jak wiadomo – w małej łazience każdy centymetr jest znaczący.
Z uwagi na system instalacji w ofercie producentów ceramiki sanitarnej dominują umywalki ścienne. Są najpopularniejsze i komfortowe w montażu, a syfon można zamaskować za pomocą postumentu, półpostumentu czy szafki pod umywalkę. Ostatnio na renomie zyskują natomiast umywalki nablatowe. Instalowane bezpośrednio na blacie czy częściowo wpuszczane w blat, porównywalnie jak zlewozmywaki kuchenne, pozwolą zabudować powierzchnię poniżej a także tym samym stworzyć sporo miejsca do składowania np. środków higieny czy zapasu kosmetyków. Inne popularne modele to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wprowadzane całkowicie w blat tak, iż cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Dobór materiału, z którego została stworzona umywalka także ma kluczowe znaczenie. Dużo modeli jest również powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi powłokami, jakie znacząco ułatwiają zachowanie umywalki w czystości. Najtańszym surowcem pozostaje nadal ceramika. Jest to materiał wytrzymały na zarysowania, bezpieczny oraz trwały. Szklana umywalka doskonale wpisze się w styl modernistyczny, skandynawski lub minimalistyczny. Można również natrafić na umywalki metalowe lub drewniane. Jednakże, jeśli chodzi kształt, aktualnie praktycznie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Wielkim zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe przystosowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co umożliwia na utrzymanie jednakowego stylu. Jeśli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one zróżnicowane i zależą od tego, z jakich surowców zostały one wykonane i jakiemu stylowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Stand Alone Bathroom Sinks – Sink Designs and Ideas

Umywalka to jeden z istotniejszych detali wyposażenia łazienki. Przydatna podczas standardowych prac pielęgnacyjnych powininna być odporna na osadzanie się kamienia i innych zabrudzeń, solidnie wykonana, a zarazem wpisywać się w style nowoczesnego wyglądu.
Umywalki kamienne są niezwykle oryginalne, ale i drogie. Dobrze pasują zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak również klasycznych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu oraz piaskowca. Są niewrażliwe na zadrapania a także ciężko je potłuc. Jednak decydując się na kamienną umywalkę, należy liczyć się z jej sporym ciężarem i z koniecznością częstego czyszczenia. Mydlany kamień jest, bowiem bardzo widoczny na kamiennej powierzchni. W małych toaletach, idealnie sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane albo też z wydłużonymi bokami, jakie tworzą po bokach ceramiczne półki. Toalety powinny być wygodne i bezpieczne, szczególnie jak korzystają z nich osoby niepełnosprawne a także starsze. Jest szereg rozwiązań, jakie należałoby zastosować, aby ułatwić takim osobom korzystanie z toalety. Najważniejsze, aby w takim wnętrzu znajdował się natrysk, a nie wanna. Do aranżacji łazienki należy dodać również specjalne maty antypoślizgowe a także dywaniki na przyssawki, jakie uchronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem właściwego zabezpieczenia surowca a także zastosowania odpowiednich jego gatunków – drewno wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Najczęściej stosuje się do tego celu gatunki tropikalne. Bez względu na to, jak dużą wybierzemy umywalkę do łazienki, potrzebujemy na nią minimum 50 cm, żeby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być praktyczne i przystosowane do stylu toalety, dlatego warto przygotować analizę naszych potrzeb. Zanim dobierzemy odpowiednią umywalkę, warto narysować na kartce projekt urządzanego pomieszczenia. By łazienka była funkcjonalna, należy zachować odpowiednie przestrzenie pomiędzy urządzeniami sanitarnymi. Dobre zaplanowanie pomieszczenia łazienki zagwarantuje nam wygodę a także wygodne korzystanie.