Jak żyć aktywnie, a przy tym pozbyć się nadmiernej potliwości?

Pocenie się jest naturalnym procesem, jednak gdy jest zbyt intensywne, staje się bardzo problematyczne. W końcu nikt nie chce chodzić w bardzo przepoconych ubraniach. Na szczęście są sposoby, by pozbyć się tego problemu. Dziś odpowiemy na pytanie – jak żyć aktywnie, a przy tym zwalczyć nadmierną potliwość?

Domowe sposoby na nadmierną potliwość – to trzeba wiedzieć!

Czasami naprawdę drobne błędy mogą powodować duże problemy. Jeżeli np. Wasza dieta jest pełna pikantnych potraw, to niestety może się okazać, że właśnie ich jedzenie powoduje nadmierną potliwość. Jeżeli nadmierna potliwość nie jest wynikiem choroby czy zaburzeń hormonalnych, to można się jej pozbyć, np. stawiając na w pełni zdrową i zbilansowaną dietę. Koniecznie musi być ona oparta na dużej ilości świeżych warzyw oraz owoców. Dieta bogata w mięso również wzmaga intensywność pocenia się, podobnie jak dieta z dużą ilością cebuli czy czosnku. Istotne znaczenie ma nawadnianie organizmu. Jednak nie wystarczy pić 2 litrów wody niegazowanej dziennie. Trzeba jeszcze wprowadzić wodę kokosową czy też aloesową, która pozwala utrzymać prawidłowe nawilżenie organizmu oraz reguluje pracę gruczołów potowych. Można też spróbować ziołolecznictwa. Jednym z najskuteczniejszych ziół na nadpotliwość jest szałwia. Najlepiej pić szklankę naparu dziennie. Łyżkę suszu zalewamy 200 ml wrzątku, czekamy aż napar wystygnie, a potem go pijemy. Sięgnijcie jeszcze po krwawnik, który ma podobne właściwości. Do przemywania miejsc narażonych na nadmierną potliwość bardzo dobrze sprawdzi się napar z kory dębu.

Właściwa pielęgnacja również ma znaczenie

Poza dietą trzeba też zadbać o właściwą pielęgnację ciała. Przede wszystkim należy sięgnąć po skuteczny antyperspirant na nadmierną potliwość. Możemy Wam polecić produkt, który w składzie ma tlenek magnezu, czyli po prostu znaną wszystkim magnezję. Wykazuje ona silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Absorbuje wodę, nawet 4 razy mocniej niż talk, a do tego wszystkiego neutralizuje brzydki zapach. Oczywiście antyperspirant należy nakładać na dobrze oczyszczoną suchą skórę, na której niewidoczne są rany czy podrażnienia. Codzienna pielęgnacja obejmuje też zimne prysznice, które dotleniają skórę. Najlepiej wziąć 2-3 prysznice w ciągu dnia, by poczuć różnicę. Należy natomiast zrezygnować z ciepłych i gorących kąpieli. Po każdej aktywności fizycznej czy też w ciągu dnia należy wziąć zimny prysznic. Do mycia ciała powinniście stosować emulsję, która w składzie ma zarówno nawilżającą glicerynę, jak i przeciwzapalny cytrynian trójetylowy. Przypominamy jeszcze, by nosić ubrania z lekkich materiałów, choćby z lnu czy też jedwabiu lub bawełny.

Ćwiczenia – dlaczego należy stawiać na codzienną aktywność?

Nadmierna potliwość nie jest powodem, by zrezygnować z częstej czy codziennej aktywności. Wręcz przeciwnie, jeżeli problem potliwości wciąż u Was występuje, a przy tym lekarz nie zdiagnozował u Was żadnej choroby, to być może nadmierna potliwość jest wynikiem działania stresu. Nic tak dobrze nie zapobiega negatywnym konsekwencjom długotrwałego stresu jak ruch. Zapewnia on naprawdę dużo lepszą tolerancję obciążeń stresowych. Nawet 20 minut dziennie wystarczy, by poczuć znaczącą różnicę. Wiadomo, że trudno jest wyeliminować wszystkie sytuacje stresowe z życia, stąd aby lepiej sobie z nim radzić należy znaleźć sobie hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 6 =