Kurze łapki… i co teraz, czyli jak wybrać dobry krem pod oczy?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i cienka, dlatego szybko ulega starzeniu i pokazuje oznaki zmęczenia. Zmarszczki, worki, cienie, opuchlizna – to problemy, z którymi boryka się wiele osób. Na szczęście istnieją kosmetyki, które mogą pomóc zadbać o tę wrażliwą okolicę i poprawić jej wygląd. Jak wybrać dobry krem pod oczy? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Czym są kurze łapki?

Kurze łapki to jedne z najczęstszych zmarszczek, które pojawiają się na twarzy. Są to drobne linie, które tworzą się w kącikach oczu, zwłaszcza przy uśmiechu. Kurze łapki mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak starzenie się skóry, nadmierne wystawianie się na słońce, palenie papierosów, mimika twarzy czy niedostateczne nawilżanie.

Jak działa krem pod oczy?

Krem pod oczy to specjalistyczny kosmetyk, który ma za zadanie nawilżać, odżywiać, regenerować i chronić skórę wokół oczu. Krem pod oczy może mieć różne właściwości i składniki aktywne, w zależności od potrzeb i problemów skóry. Najważniejsze aspekty, czyli cechy kremu pod oczy to:

  1. Zapobieganie i redukcja zmarszczek – krem pod oczy może stymulować produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry. Może też wygładzać i napinać skórę, zmniejszając widoczność drobnych linii i bruzd. Składniki, które mają takie działanie, to np. retinol, peptydy, kwas hialuronowy, witamina C.
  2. Rozświetlanie i rozjaśnianie cieni – krem pod oczy może poprawiać mikrokrążenie i usuwać nadmiar melaniny, która powoduje ciemne zabarwienia skóry. Może też odbijać światło i nadawać skórze zdrowy blask. Składniki, które mają takie działanie, to np. kofeina, arnika, rumianek, witamina K.
  3. Zmniejszanie opuchlizny i worków – krem pod oczy może działać przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, usuwając nadmiar płynów i toksyn z tkanki podskórnej. Może też ujędrniać skórę i zapobiegać jej zwiotczeniu. Składniki, które mają takie działanie, to np. ogórek, aloes, zielona herbata, ekstrakt z kasztanowca.

Jak stosować krem pod oczy?

Krem pod oczy należy stosować codziennie rano i wieczorem po oczyszczeniu twarzy. Należy nałożyć niewielką ilość kremu na opuszkę palca i delikatnie wklepać go w skórę wokół oczu. Nie należy ciągnąć ani pocierać skóry, aby nie uszkodzić jej struktury. Krem pod oczy należy aplikować od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego, a następnie od dołu do góry powieki. Można też wykonać lekki masaż lub użyć specjalnej końcówki aplikatora do stymulacji krążenia.

Jak wybrać krem pod oczy?

Dobry przeciwzmarszczkowy krem pod oczy powinien być dopasowany do typu i kondycji skóry oraz do wieku użytkownika. Nie ma jednego uniwersalnego kremu pod oczy dla wszystkich. Przy wyborze kremu pod oczy warto zwracać uwagę na następujące czynniki:

  • Skład – krem pod oczy powinien zawierać składniki aktywne, które odpowiadają na potrzeby i problemy skóry. Należy unikać kremów z alkoholem, zapachami, barwnikami i konserwantami, które mogą podrażniać i wysuszać skórę. Krem pod oczy powinien być hipoalergiczny, testowany dermatologicznie i oftalmologicznie.
  • Konsystencja – dobry krem pod oczy powinien mieć lekką i szybko wchłaniającą się konsystencję, która nie obciąża skóry. Z tego względu nie powinien być też zbyt tłusty ani zbyt suchy, aby nie powodować efektu maski lub podkreślania zmarszczek.
  • Opakowanie – krem pod oczy powinien być zapakowany w sposób, który zapewnia higienę i trwałość produktu. Należy unikać kremów w słoiczkach, które narażone są na kontakt z powietrzem i bakteriami. Lepiej wybrać kremy w tubkach, pompkach lub dozownikach, które chronią produkt przed utlenianiem i zanieczyszczeniem. Idealnie, jeśli krem jest wyposażony w specjalny masażer, który ułatwia aplikacje i nasila skuteczność kosmetyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − osiem =