Styl skandynawski – sprawdź porady specjalistów!

Nordycki nurt może posiadać mnóstwo elementów odnoszących się do innych fasonów. Takie powiązanie niepowtarzalnych fragmentów każdego ze styli może być atrakcyjne!
W wnętrzach, zaaranżowanych „po skandynawsku” przeważającymi barwami są: beż, stalowy, jasny błękit, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, akcesoria a także wyposażenia. Drewniana podłoga jest wspaniałym wykończeniem pomieszczenia przerobionego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, iż najmocniejszym akcentem północnoeuropejskiego stylu są naturalne surowce. Najchętniej wykorzystywanym rodzajem drzewa w kompozycjach skandynawskich jest sosna a także olcha – oba charakteryzują się kontrastową barwą i licznym usłojeniem. Białe meble oraz ściany doskonale wieczorem się prezentują w przytłumionym świetle. Tymczasem jednak siedziska w trendzie nordyckim nie będą odpowiednim rozwiązaniem w przypadku pasjonatów kierunku tradycyjnego. Do tej bazy można dodać kolorowe dodatki, tkaniny o jaskrawym, grubym splocie oraz proste w formie meble. Tego typu gama kolorystyczna powoduje, że kuchnia w formacie nordyckim jest niesłychanie funkcjonalna i przejrzysta, a dodatkowo przytulna. Wszystkie te tony, powodują, że nasza kuchnia w stylu nordyckim będzie łatwa a także przestronna a jednocześnie bezpieczna. W salonie zorganizowanym w stylu nordyckim idealnie sprawdzi się prosta, jednostajna posadzka. Zdobiąc naszą kuchnię nie zapomnijmy, że integralnym aspektem tego trendu, to naturalne detale takie jak kamień, drewno, tkaniny z lnu a także bawełny. Idealnie sprawdzają się tutaj stoły o lustrzanych blatach bądź komody. Niepodważalny must have stanowią drewniane meble, stoły w trendzie duńskim (czyli charakteryzujące się miękką, opływową linią) i krzesła vintage – odkryte na pchlim bazarze lub piwnicy. Przechodząc dalej, pragniemy zasugerować dodatki skandynawskie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Styl skandynawski to jednocześnie minimalistyczne akcesoria, oczywiście eleganckie i oryginalne. Meble muszą być proste, najlepiej okrągłe przody i blaty w kolorze surowego drzewa, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, nastrojowa. Kuchnia w trendzie nordyckim to doskonałe rozwiązanie, które łączy w sobie dużo korzyści. Powszechnie używanymi artykułami w tym stylu stanowi drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą a także estetyczniejszą.

Trend skandynawski to połączenie minimalizmu i funkcjonalności! Zobacz ten wpis a także dowiedz się więcej o tym oryginalnym nurcie aranżacyjnym, który miło zaskoczy twoich gości!
Ponieważ kuchnia w stylu skandynawskim musi być przede wszystkim użytkowa, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą dekoracji, ile umożliwiają codzienną pracę. W aranżacjach w stylu skandynawskim spotkamy się więc z szarymi, beżowymi bądź brązowymi ścianami. I rzeczywiście – kolekcje zrobione w oparciu bezpretensjonalność i minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym a także ponurym skandynawskim klimacie, ale prawie na całym globie. Kuchnia a także salon w trendzie nordyckim z kolei opierają się na użyciu odpowiednio takich samych stylizacyjnie mebli. W typowej kuchni zaaranżowanej w kierunku skandynawskim są białe ściany oraz praktyczne, proste meble. Jeśli zdecydujemy się na pokój w stylu skandynawskim, to wybór będzie stosunkowo łatwy: kluczowe są bowiem dla niego odcienie ziemi, jak beże, brązy oraz szarości, i także biały, czarny a także… zielony. Kuchnia w trendzie skandynawskim preferuje prostotę – zatem wybierz gładkie bądź łagodnie frezowane fronty. Tak jak w przypadku salonu – naszą bazę stanowią pastelowe barwy na ścianach oraz drzewo – na posadzce lub w formie mebli – stanowią niewątpliwie niesamowitą ozdobę każdego salonu oraz wprowadza skandynawski nastrój do wnętrz. Wystarczy kilka drobnych zabiegów, żeby nasze mieszkanie wyglądało jak z magazynu o urządzaniu jestestw.. Wygląd pomieszczeń domów jest znacząco różny od mieszkań w sporych miastach Skandynawii. W kuchni w kierunku nordyckim sprawdzą się również meble, jakie łączą w sobie kilka funkcji. Przemyślane połączenie tych aspektów powoduje, że wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są bardzo przestronne a także prezentują się czystością formy oraz stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe koszyki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki a także lniane zasłony to esencja ciepła w trendzie hygge. Meble kuchenne w trendzie skandynawskim to połączenie przywiązania do tradycji, ekologicznych materiałów z nowoczesnymi sprzętami kuchennymi, jakie usprawniają codzienne obowiązki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =