Stacja uzdatniania wody Aquahome Duo

Stacja uzdatniania wody Aquahome Duo

Stacja uzdatniania wody Aquahome Duo marki Viessmann jest połączeniem stacji zmiękczającej wodę z filtrem węglowym, dlatego też jest idealnym wyborem dla osób, które mają ograniczone miejsce do montażu tego typu urządzeń. Urządzenie pomimo połączenia dwóch urządzeń w jedno jest niewielkich rozmiarów. Właściwe działanie stacji uzdatniania wody Aquahome Duo daje możliwość przedłużenia działania instalacji bez konieczności częstego serwisowania.

Dlaczego warto kupić stację uzdatnia wody Aquahome Duo?

Na początku woda wpływając do urządzenia poprzez warstwę węgla aktywnego zostaje oczyszczona ze związków chloru, które mają negatywny wpływ na smak i zapach wody. Kolejnym etapem przepływu wody przez urządzenie jest przepływ przez żywice jonowymienną, która usuwa z wody jony wapnia i magnezu powodujące twardość wody.  Gdy zdolność jonowymienna żywicy wyczerpuje się, jest ona regenerowana roztworem wody i soli w tabletkach.

Podczas regeneracji, warstwa węgla aktywnego zostaje wypłukana z wszelkich zanieczyszczeń. Węgiel aktywny znajdujący się w urządzeniu ma wiele korzyści. Nie tylko oczyszcza on wodę ze związków chloru, ale również przedłuża żywotność żywicy jonowymiennej. Żywica może szybciej się zużywać, jeśli przepływa przez nią woda zawierająca zanieczyszczenia mechaniczne i związki chloru. Węgiel aktywny w Aquahome Duo minimalizuje ryzyko skrócenia żywotności złoża jonowymiennego.

Zalety stacji uzdatniania wody Viessmann

Do korzyści stacji uzdatniania wody marki Viessmann zdecydowanie zaliczyć można ochronę kotłów grzewczych i instalacji przed kamieniem. Inną korzyścią wynikającą
z korzystania z takiego urządzenia jest dłuższa żywotność sprzętów AGD oraz mniejsze zużycie energii. Jedną z największych zalet korzystania ze stacji uzdatniania wody Aquahome Duo jest idealnie czysta i bezpieczna woda w całym domu, idealna miedzy innymi do picia, co powoduję oszczędności oraz ochronę środowiska naturalnego. Dużą zaletą stacji uzdatniania wody Aquahome Duo jest podświetlany ekran, dzięki któremu możliwe jest sprawdzanie najważniejszych informacji dotyczących stacji np. poziom pozostałej soli oraz czas pozostały do końca regeneracji. Stacja wyposażona jest również we wskaźnik niskiego poziomu soli, który alarmuje z wyprzedzeniem o konieczności dosypania soli tabletkowanej do zbiornika.

Polecane stacje uzdatnia wody Aquahome!

Stacja uzdatniania wody Aquahome Duo (kup w sklepie Proterm) marki Viessmann jest gwarancją największej wydajności, atrakcyjnego designu oraz nowej technologii. Dzięki tak innowacyjnym rozwiązaniom, jakimi może się pochwalić stacja uzdatniania wody Aquahome Duo marki Viessmann ważną rzeczą jest także duża energooszczędność, co wpływa na komfort jej użytkowania.

Połączenie dwóch urządzeń w jedno oraz duża funkcjonalność sprawiają ze urządzenie jest bardzo wydajne, zachowując przy tym dużą energooszczędność. Stacja uzdatniania wody Aquahome Duo znakomicie nadaję się do zmiękczania wody chroniąc przy tym wszystkie urządzenia wykorzystujące wodę przed ich awarią. Dzięki stacji uzdatniania wody woda, która pływnie z kranów jest zdatna i bezpieczna do picia. Jest to niewątpliwie jeden z wielu plusów wykorzystania stacji uzdatniania wody Aquahome Duo.

One thought on “Stacja uzdatniania wody Aquahome Duo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 1 =