Wanny – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Wanna narożna z hydromasażem umożliwi Ci poczuć się jak w drogim ośrodku rekreacyjnym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane czy ryflowane, jakie ogranicza zagrożenie poślizgnięcia się i upadku.
Większość producentów sprzedaje wanny wraz z elementami koniecznymi do ich montażu, czyli stopami oraz stelażem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, ale są one sprzedawane osobno do danego gatunku wanny. Niesłychanie istotne jest, by montaż wanny był precyzyjny oraz zgodny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, które potrafią w przyszłości pogorszyć komfort użytkowania z urządzenia, aby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem pozostawić fachowcom. Gdy wanna jest już stabilnie usadowiona, czas na montaż pokrywy. Obecnie producenci wanien proponują gotowe osłony. Ich zaletą jest prosty i szybki montaż, który można zrealizować samodzielnie. Co ważne, pokrywa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali wygodnego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnorakich kształtach oraz wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych rodzajów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dopasowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne cechujące się równą długością boków. Tutaj także front wanny może być o naturalnych liniach czy w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są powszechnie używane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem wyposażenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie naszego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie użytkowników producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Poziom natężenia hałasu wanien z hydromasażem wynosi przeciętnie 65 dB. By masaż był aktywny, odległość ciała od dyszy winna wynosić około 10 cm. Powierzchnia wanny ma również wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać jednocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 5 osób.

Posiadanie dużej, obszernej wanny w łazience, czyni z niej ważne miejsce wypoczynku oraz odprężenia. Starczy zarezerwować chwilę wieczorem dla siebie, wypełnić wannę wodą oraz oddać się energetyzującej, albo odprężającej kąpieli.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak wielki koszt. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło i cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość a także łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeżeli podczas normalnego korzystania na brodziku pojawią się rysy bądź odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy wykorzystać płynny akryl bądź dedykowane produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na wyższą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio popularne stały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. niewysokie, wystające jedynie kilka cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowomodnego wyglądu a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie oraz nie wylewa się z brodzika na podłogę. Płytkie brodziki to świetna opcja dla osób lubiących innowacyjny design. Warto jednakże pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to możliwe, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, jeśli planujemy zachować dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, jednak układ oraz stylizacja zależy wyłącznie od twojego stylu i pozostałego wyposażenia toalety.