Parawany nawannowe – sprawdź wady i zalety!

Kryterium, jakim powinniśmy się kierować, wybierając parawan prysznicowy do wanien prostokątnych, jest wysoka jakość produktu oraz przystępna cena, co niestety nie zawsze idzie w parze.
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią albo na innych tradycyjnych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe wykonywane są ze szkła wzmacnianego lub z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy także dopasować do niego optymalną wannę – musi posiadać gładką powierzchnię górną aby można było łatwo składać parawan a także właściwe wypłaszczenie dna aby umożliwić bezpieczne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie niezbędne, ale by mieć pewność, iż gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię dopasowania wymiaru powierzyć ekspertom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania konkretnej powierzchni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, iż na płaszczyźnie szklanej pozostają zacieki z wody – należałoby więc zakupić parawan na wannę zabezpieczany dodatkową warstwą, jaka zapobiegnie osadom gromadzenie się a także jednocześnie ułatwi sprzątanie. Parawan nawannowy to eleganckie a także nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących higienę łazienki a także estetyczny design. Możemy wybrać parawan nawannowy prawy lub lewy w zależności od strony, z której będzie umieszczany. Parawan składa się z jednego stałego a także jednego ruchomego modułu, który można rozchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – najlepiej sprzątać parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, jakie nie uszkodzą nawierzchni. Pytajmy sprzedających o plastyczną listwę, dzięki której ramię będzie przystawało do wanny, kiedy parawan jest rozłożony. Te drugie są wygodniejsze (łatwiej wyczyścić parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej a także delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zalaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym rodzaju wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga zakładania prowadnic), po złożeniu zajmuje mało miejsca i daje możliwość zamontowania nad wanną suszarki na pranie.
Stosunkowo najmniej powszechnym rodzajem pośród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z którego parawan jest zrobiony, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Warto natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego oraz cenionego producenta co zapewni nam, iż artykuł będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta bądź szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest doskonałym sposobem na to, by łazienka zaopatrzona była zarówno w wannę, jak również prysznic. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan półmatowy albo z nadrukiem – będzie bardziej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych przeważnie montuje się na wannie i ścianach, niektóre z nich są umieszczane na wannie, na suficie oraz po brzegach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowoczesność, poszukujmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeżeli natomiast planujemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, korzystne dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Ważne jest także, czy parawan nawannowy ma warstwę zapobiegającą zanieczyszczeniom oraz zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do czyszczenia. Parawany nawannowe harmonijkowe także składają się z jednego bądź paru elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego typu, rozsuwane parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu bądź siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan winien zostać postawiony tak, by profile dolne znajdywały się ponad rantem wanny, co umożliwi odpowiednie funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to perfekcyjny kompromis, który uszczęśliwi wszystkich mieszkańców oraz pozwoli zaspokoić każdy łazienkowy kaprys.