Funkcjonalna łazienka – sprawdź rekomendacje specjalistów!

Projekty budynków są tak opracowane, by nawet przy mniejszym metrażu zaaranżować dom wygodnie, komfortowo a także wedle potrzeb naszej rodziny. Planując harmonogram pomieszczeń, należałoby zastanowić się nad zbudowaniem indywidualnej toalety na parterze, która służyć będzie również naszym gościom.
Nowoczesne toalety używają również wyposażenia do zbudowania niepowtarzalnego połączenia. Nie wykorzystuje się, dlatego z materiałów prosto z pudełek, a wkłada się je do opakowań (na przykład dozownik do mydła czy mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Stojak na ręczniki powinien umożliwiać rozłożenie ręcznika, tak by sechł on pełną powierzchnią. Wiec lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one jedynie do zawieszenia szlafroka czy piżamy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest nagrzewany wieszak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche oraz czyste. Jeśli chcemy, by łazienka była niezmiernie praktyczna, możemy także dobrać opcjonalne wyposażenie. Przynależą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy pojemniki na odpady. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt wielkim kosztem. W propozycjach wyprzedaży znajdziemy sporo markowych modeli, dostępnych za rozsądne pieniądze. Pewne wagi łazienkowe posiadają opcję pomiaru tkanki tłuszczowej, licząc najlepszą masę ciała, albo prezentując ilość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie dobrać wyposażenie optymalne do własnych preferencji. Fani zacisznego charakteru rustykalnego winni dobrać wyposażenia z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki oraz dzbanki malowane subtelnymi ludowymi wzorami. W toalecie powinny się znaleźć się również wiklinowe kosze, w jakich znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki i inne przydatne drobiazgi. Koszyk przyczepiony do ściany sprawdzi się również, jako półka, gdzie można odkładać na przykład papier toaletowy.

Musimy ponadto pamiętać o tym, iż decydując się na dany wygląd wnętrza, na ogół będziemy na niego zdani długie lata. Wymiana płytek ceramicznych albo zamontowanych na stałe urządzeń znaczy po prostu wykonanie remontu. Doskonale jest zatem, nim podejmie się decyzje finansowe, rozważyć swoje wymagania a także określić potrzeby, pamiętając zarazem o wygodzie oraz bezpieczeństwie wszystkich domowników.
Istotne jest także ułożenie płytek oraz ich kolorystyka. Jeżeli kafelki posiadają kształt prostokątny, warto poukładać je poziomo – w taką techniką można wizualnie rozszerzyć niewielką toaletę. Pionowe ustawienie płytek zalecane jest natomiast w miejscach niskich – taki aranżacyjny zabieg doda parę centymetrów małej łazience. W przypadku luster reguła jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli uciekamy od tych wąskich, kupowanych w marketach, jakie majestatycznie zawieszamy nad umywalką. Warto wydać więcej i nabyć sobie odpowiednie lustro na całą ścianę a chociaż nad całą powierzchnię umywalkową. Umieszczamy je na płasko przyklejając do ściany czy zawieszamy je w formie szafki z lustrzanymi przodami. W szczególnie wąskich metrażowo łazienkach niezbędne jest wykorzystanie stelaży podtynkowych, jakie posłużą do powieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie toalety, spłuczki, bądź bidety wykorzystują w łazience niewątpliwie mniej powierzchni, oraz jednocześnie pięknie się prezentują. Dodatkowo, jak miejsca w łazience jest faktycznie niedużo – tradycyjną wannę lepiej jest zastąpić innowacyjną kabiną prysznicową. Zwolennicy długiego wylegiwanie się w wannie – powinni natomiast wziąć pod uwagę trochę inny jej kształt. Nowoczesne wanny rzadko mają już kształt stereotypowego prostokąta, lecz i takie można w dalszym ciągu dostać.