Dlaczego warto postawić na łazienkę w czerni?

Nie taki diabeł straszny. Powyższe stwierdzenie możemy znakomicie nawiązać do łazienki w czarnym klimacie. Aranżacja w czarnych kolorach to niewątpliwie pomysł dla odważnych!
Powiązanie bieli i czerni jest bardzo modne nie jedynie w aranżacji pokoju czy kuchni. Coraz powszechniej i zdecydowanie wkracza również do naszych toalet. Ponieważ czarny kolor optycznie zmniejsza pomieszczenia, a biały je uwydatnia to połączenie kolorów sprawdzi się zarówno w średnich jak również dużych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni wnętrza oraz jego kształtu. Do średnich toalet oraz WC starczą umywalki szerokości 40 cm, podwieszane do ściany, oraz nieraz nawet kątowe, jakie zajmują trudne do wykorzystania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na myśl kabin typu walk-in, jakie zrobione są z przeszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem liniowym, co w efekcie nie wymaga montażu klasycznego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na nowoczesności. Oszklony prysznic z zastosowanym odwodnieniem liniowym ewidentnie oddziela w toalecie przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie ogranicza niezbędnej przestrzeni.

Czerń imponuje, niezależnie od tego, jakie z pomieszczeń wybierzemy na jej rzady. W przypadku czarnej łazienki intensywny odcień jednocześnie intryguje oraz imponuje.
Biel i czerń to odcienie kontrastowe. W zależności od preferencji można wyszukać zestawienie z przewagą bieli (wówczas toaleta będzie jaśniejsza) bądź z przewagą czerni (taka łazienka będzie wysoce tajemnicza, w klimacie artystycznym). W dowolnej wersji to zestawienia bardzo eleganckie i ponad czasowe. W sporych salonach kąpielowych można zdecydowanie zamontować szerszą umywalkę podwójną bądź dwie mniejsze – najlepiej jedną koło drugiej. Czerń jedynie w postaci blatu, uchwytów, ramy oraz akcentów na ziemi. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie relaksu, spokoju oraz bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, że powierzchnię nie będzie monotonna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skupimy się w danym momencie na intymnej czerni, lub orzeźwiającej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i atrakcyjne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet doskonale zorganizowana toaleta w takiej tonacji znajdzie swoich zagorzałych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji odcieni a także upodobań. Wrażliwe osoby mogą czuć się nieszczęśliwe a także osaczone w takim mieszkaniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej bądź kolorowej, niewielkie mieszkanie można zaaranżować tak, żeby wizualnie wydawało się większe. Niestety musisz więc rezygnować z ciemnych odcieni aranżując małą ubikację. Wszystkie chwyty dozwolone. Zwłaszcza trudne do czyszczenia w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na etapie planu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwoli, warto ustawić w takim miejscu, aby z obu stron mieć do niej łatwy dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią zbierać kurz albo być jej zupełnie pozbawiona, co pomoże czyszczenie podłogi. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt banalna, warto postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, sprawią, że mimo braku jasnych kolorów, Wasze wnętrze będzie posiadało niesamowity klimat.