Deszczownice – innowacje roku 2018!

Deszczownica gwarantuje delikatną, rozkoszną kąpiel, dzięki rozproszonemu strumieniowi wody. Dodatkowo deszczownie można poklasyfikować również pod względem walorów estetycznych.
W supermarketach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownice kwadratowe, prostokątne lub okrągłe (tzw. Ile deszczownia idealnie sprawdzi się w przypadku osób dojrzalszych, jakim łatwiej będzie podtrzymać stabilność, mając wolne obie ręce, tyle nie jest to korzystne rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę mocnym strumieniu wody (deszczownica może wyrzucić z siebie nawet do 40 litrów wody na minutę) może okazać się, iż ciepłego strumienia starczy na jedynie kilka minut kąpieli, a kończyć się ją trzeba będzie, niestety, w chłodnej wodzie. W tych najtańszych zestawach mamy tylko kluczowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę a także drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wówczas liczyć na słuchawki oraz deszczownie z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, chroniące przed kapryśnym ciśnieniem wody a przypadkowym poparzeniem. Deszczownie mogą mieć regulację strumienia płynącej wody (w najprostszych modelach do wyboru są dwa rodzaje strumienia, w szczególnie rozwiniętych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci oferują również systemy natryskowe, jakimi możemy zarządzać smartfonem – właściwa aplikacja umożliwia ustawienie oświetlenia, dźwięku i strumienia wody zanim wejdziemy pod natrysk. Rozmaitość stylistyczna oraz duże formaty głowicy deszczowni powodują, że prysznic nabiera całkiem nowego wymiaru. Przykładowo, deszczownice Hansgrohe odznaczają się cudownym, nowoczesnym designem, który z łatwością dopasujemy do minimalistycznych pomieszczeń, w jakich znacząca jest prostota i subtelne piękno. Deszczownice a także słuchawki prysznicowe z trybami EKO pomogą przyoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownie zostały zbudowane z materiałów estetycznych i odpornych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownice kaskadowe, gdzie woda spływa szerokim torem, tworząc nieomal wodospad.

Dzisiaj, w współczesnej łazience znajdziemy stylowe kabiny prysznicowe, wygodne wejścia walk-in, panele prysznicowe wzbogacone w liczne funkcje uprzyjemniające każdą sekundę a także znakomitej jakości deszczownie, jakie są gwarantem nie wyłącznie estetycznej, ale również praktycznej łazienki.
Panele prysznicowe to dobry pomysł na zintegrowanie kilku elementów wyposażenia prysznica, w tym deszczownicy, w jednej instalacji Deszczownia pozwala, bowiem oszczędzać użycie wody – wykorzystuje perlator, jaki natlenia strumień wody. Decydując się na deszczownicę pamiętajmy także, aby wybrać model wyposażony w perlator – w innym razie może się okazać, że deszczownica jest mało ekonomiczna. Na odpowiednio zaaranżowanej powierzchni mocuje się elementy natynkowe i deszczownię. Najprostsze są wersje natynkowe – pakiet prysznicowy z deszczownią (nazywany również kolumną natryskową), gdzie deszczownica ulokowana jest na jednym drążku wraz ze słuchawką i kranem lub specjalny panel prysznicowy, gdzie prócz wypunktowanych elementów znajdziemy również dyszę do hydromasażu. Te szczególnie są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, gdy deszczownia jest jedynym wyposażeniem kabiny prysznicowej. Deszczownia przedstawia się niezwykle dobrze, dostarczając nowoczesny wygląd łazience (choć na rynku osiągalne są też deszczownie w stylu vintage – możesz wybrać taki trend, który najlepiej odpowiada wystrojowi łazienki). Warto użyć deszczownice nie wyłącznie dlatego, że ułatwiają i uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownica wygląda przy ładnie – nawet, jeżeli nie wybierzesz modelu z dodatkowymi funkcjami, szeroki „talerz” z otworkami wygląda efektownie i nowocześniej aniżeli klasyczna słuchawka powieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych wrażeń estetycznych należałoby polecić deszczownie podświetlane diodami.