Brodziki prysznicowe – najważniejsze zagadnienia!

Osoby posiadające małą łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak wysokiej jakości brodzik z kabina nie odbiega funkcjonalnością klasycznej wannie!
Ważne jest też, aby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby wówczas zastanowić się nad materiałem, z którego jest zrobiony. Najmodniejsze i często wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w przypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie stwarza problemów. Własności akrylu umożliwiają też na zachowanie blasku oraz trwałego koloru. Akryl ma niezwykle gładką warstwę z małym poślizgiem, niezwykle dobrze tłumi hałas spływającej wody i posiada stabilny kolor. Kolejnym oryginalnym surowcem, z którego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zrobione z lanego marmuru są niezwykle solidne i odporne na uszkodzenia. Stanowi to materiał powstający z mieszaniny sproszkowanych minerałów i żywic polimerowych. Lany marmur jest niezwykle gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie pochłania zatem wody, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo jest przyjemny w dotyku, bowiem utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę właściwość, że mogą posłużyć także do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, ponieważ ich poboczne zastosowanie to wanna dla malców. Można w nich też wykonać małe pranie ręczne. Kolejnym plusem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie jedynie dzieciom, ale i osobom starszym. Należałoby zastanowić się jednak nad barwą brodzika, gdyż odcień biały nie jest jedyną możliwą opcją. Niezwykle popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone bądź brązowe. Idealnie dobrany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wnętrze łazienki, a jednocześnie gwarantuje najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest duży. Kupimy bowiem również brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak i półokrągłe, okrągłe a także narożne.

Prysznic w łazience zazwyczaj kojarzy się z potrzebą zastosowania brodzika. Wybieramy go, kierując się potrzebami, gustem i możliwościami jego instalacji. Sprawdź ten wpis i dowiedz się więcej o potencjalnych rozwiązaniach.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość a także swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich odporność. Nawet, jeżeli podczas powszechnego użytkowania na brodziku pojawią się rysy lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy wykorzystać płynny akryl albo specjalne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na wyższą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. małe, wystające jedynie kilka cm nad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie innowacyjnego wyglądu a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie oraz nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Płytkie brodziki to wyjątkowa propozycja dla osób lubiących innowacyjny wygląd. Warto jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, ewentualną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, gdy planujemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, natomiast wzór a także stylizacja zależy jedynie od twojego gustu oraz dodatkowego urządzenia toalety.