Bramy garażowe – postaw na innowację!

Na rynku bram garażowych pojawiało się dużo nowoczesnych rozwiązań. Moim zdaniem najlepszymi typami są bramy automatyczne, jakie znacząco podwyższają komfort naszego życia – szczególnie zimą.
Wybierając bramkę warto zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu bezpieczeństwo. Napędy używane w projektach automatycznych posiadają mechanizmy przeciążeniowe, które zatrzymuje bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Kolejne zabezpieczenie mogą stanowić fotokomórki, które jednocześnie mają na celu zatrzymanie bramy, gdy wypatrzą przeszkodę. Z kolei największą zgodność optyczną możemy otrzymać tworząc nić kolorystycznego zrozumienia miedzy bramą i elewacją domku. To dwa aspekty niesamowicie ściśle ze sobą połączone – brama może zajmować nawet do 25 procent przedniej elewacji domku. Z tego powodu kolor bramy garażu oraz fasady winien być zgrany szczególnie w przypadku domków mniejszych. Dodanie drzwi do bramy garażowej podnosi komfort korzystania. Jeżeli pozwala na to powierzchnia, można zastosować drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej a także korespondujące z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny model, odcień a także wypełnienie, jak płaszcz bramy. Alternatywne rozwiązanie tworzą drzwi przejściowe, będące nieodłączną część bramy. Bramy uchylne mają niezwykle solidne parametry praktyczne oraz funkcjonalne, przy jednoczesnym zachowaniu korzystnej ceny. Doskonałej jakości składniki oraz solidna struktura powodują, iż jest to najchętniej wybierana brama do używania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność a także automatyzacja w zasięgu ręki. To najczęściej wybierane bramy o dobrym standardzie, gwarantujące komfort i wygodę oraz idealną izolację termiczną. Atutem bramy złożonej jest jeszcze możliwość zintegrowania jej praktycznie w dowolny typ wnęki garażowej.

Brama garażowa to niesłychanie istotny punkt każdego budynku. Najważniejszą jej funkcja jest naturalnie ochrona naszego mienia, natomiast coraz częściej bramy staja się również składnikiem kompozycji całego obiektu.
Często stosowane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki innowacyjnemu, nożycowemu mechanizmowi podnoszenia nie mają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwia zaoszczędzić miejsce w garażu, lecz także sprawia, iż brama porusza się cichutko, zaś jej montaż jest szybki oraz praktyczny niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie rozerwania linki zabezpiecza przed samowolnym opadnięciem ramiona bramy w wypadku pęknięcia lin podtrzymujących. Każda bramka niezależnie od napędu może być wyposażona w dwustronny uchwyt albo praktyczną klamkę, jakie pozwolą bez kłopotu otwierać a także zamykać bramkę. Dostępne profile bywają zarówno gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieograniczona. Bramy garażowe to najprostsza forma na wygodne i wytrzymałe zamknięcie własnego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na prywatnej posesji bądź w zabudowie szeregowej. Wygodnie otwierane wrota do góry pozwolą na łatwy dostęp do garażu jak i na bezkolizyjny i szybki wyjazd auta. Dodatkowo można zaopatrzyć je w automat, dzięki temu możemy łatwo zaparkować swój pojazd bez potrzeby wychodzenia z niego. Mimo wielu właściwości bramka uchylna nie wytrzymuje częstokroć porównania z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi bądź segmentowymi. Dla klientów doceniających komfort bramy mogą być zaopatrzone w sterowany radiowo napęd, jaki łączy dużą moc z pięknym designem. Wieloletnie używanie bramy zapewnia zastosowanie wysokiej jakości aluminium – materiału odpornego na korozję. W tym zakresie istotne jest również położenie garażu wobec ulicy, jak również struktura garażu oraz wielkość powierzchni na podjeździe.