Bateria łazienkowa – sprawdź największe korzyści!

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy zakupić coraz lepsze towary adresowane naszej łazience. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.
Dzięki udoskonalonej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują estetyczny design przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są wyposażone w nadzwyczaj wygodny system montażu, który pozwala na natychmiastową instalację w toalecie. Odpowiedniej jakości bateria winna mieć także specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu użycie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno wielkość strumienia wody (w położeniu wertykalnym), jak również jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym oraz ekonomicznym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, włączane przyciskiem, dotykiem czy na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania dość kosztowne, stosowane na ogół w publicznych toaletach np. w akademikach oraz kawiarniach, gdzie temperatura wody do mycia rąk zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci proponują dodatki, które możemy zakupić razem z baterią. Niektóre są tak istotne, iż przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, żeby je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednakże pamiętać, że produkty te są niesłychanie proste, niejednokrotnie gorszej jakości a także mogą wytrzymać zdecydowanie krócej aniżeli wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 2-7 lat. Cięższe, większe typy są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalne narzędzie (perlator), który natlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, iż zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz mieszanka wody a także milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje ubikację, spotyka się trudnym wyborem dotyczącym wyboru optymalnej armatury. Wybór jest ogromny a jedyne, co nas ogranicza to budżet – więc o czym należy wiedzieć kupując baterie do toalety?
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ także główka prysznicowa. Jeśli jest właściwie skonstruowana, poprawia oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Ponadto w pewnych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w postaci batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalistycznych otworach albo wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy więc, czy równie długa gwarancja obejmuje także głowice bądź przełączniki. Należałoby także upewnić się, gdzie poszczególny towar został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie firmy, które nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – podmieniają głowice na trwalsze i sprzedają, jako produkt Polski. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, że dobrzy producenci na własne towary udzielają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne kolory – od typowego chromu czy złota, przez estetyczne – czerń czy biel, aż po oryginalne – czerwone, lazurowe, a nawet fioletowe. Przy planowaniu pomieszczenia należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod dobrze dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się wytyczną: iż im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im większa bateria, tym mocniejsza oraz szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach ubikację bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tutaj być tylko i jedynie budżet, który planujemy przeznaczyć na baterie.