Baseny ogrodowe – najważniejsze zagadnienia!

Niewielki basen sprawdzi się głównie w niewielkich ogrodach. Im mniejszy wariant, tym mniejsza cena, ale także mniejsza funkcjonalność – w basenie o powierzchni kilku metrów dorosłe osoby nie będą mogły luźno pływać – zatem który basen wybrać, czytaj więcej!
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny na stelażu. Są to konstrukcję oparte na specjalistycznym szkielecie. Baseny takie są niewątpliwie największe, jednak również najdroższe. Większe rodzaje basenów stelażowych mają dodatkowo możliwość dołączenia filtrów czy podgrzewaczy wody. Ceny tego rodzaju basenów również wynoszą od kilkuset to kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych. Znacznie bardziej stabilne są baseny na stelażach, lecz proporcjonalnie ich cena jest także większa. Posiadają one duże gabaryty, dlatego należy dokładnie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. Żeby ograniczyć wydatki powiązane z utrzymaniem dobrej temperatury wody, rozkładamy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, by malec się nie nudził. Dlatego warto kupić od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie tylko tradycyjna gumowa kaczka, ale również rozmaite statki i łódki (zarówno takie z motorem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także wiele innych. Montaż zbiornika wraz z dodaną do produktu informacją nie stwarza poważniejszych problemów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w ciągu paru – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Idealnie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu pozwolą nam korzystanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów atakujących publiczne baseny, w harmonii a także spokoju z grupą zaprzyjaźnionych osób albo najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe umieszczony na terenie posesji znacznie zwiększa też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domu, możemy uzyskać za niego zdecydowanie atrakcyjniejszą cenę. Aktywność fizyczna to najskuteczniejsza forma utrzymania właściwej formy. Każdy wie, iż pływanie jest najefektywniejszą formą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa i stawów. Podczas kąpieli w basenie należy jednocześnie myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeżeli są w otoczeniu wody. Nie zakładaj jednak, iż dziecko, które potrafi już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby dorosłej jest konsekwentne obserwowanie a także pilnowanie dziecka znajdującego się w wodzie czy w jej pobliżu.

Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, na jakie kwestie skupiać uwagę, dobierając basen dla dzieci, aby kupić towar wytrzymały oraz bezpieczny. Ofert jest sporo natomiast dobry basen powinien cechować się paroma elementami.
Jeśli będziemy pamiętać o przykrywaniu basenu na noc to skutecznie zmniejszymy nie jedynie wydatki podgrzewania, ale i ubytki wody na skutek parowania. Zazwyczaj do przesłaniania wykorzystuje się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV albo żaluzje. Co ważne, te ostatnie są bardzo wytrzymałe a także niezawodne, ponieważ po takiej powierzchni może poruszać się nawet osoba dorosła. Alternatywą są zadaszenia z lekkich płyt poliwęglanowych oraz specjalne balony napełnione powietrzem. Konieczne wyposażenia basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto także pomyśleć o akcesoriach poprawiających komfort kąpieli – schodkach czy skoczniach oraz świetle uatrakcyjniającym późne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po oczyszczeniu basenu, zapełnić go powtórnie. Warto też wyposażyć się w sieć, umożliwiającą wyławianie nieczystości z basenu, np. Insektów lub liści. Potrzebny jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, ciągnie brud z dna zbiornika. Raz na jakiś czas winniśmy również odkażać wodę w zbiorniku. W supermarketach są dostępne specjalistyczne środki tlenowe -oczyszczają one wodę i, co istotne, nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, żeby nie trzeba go było częstokroć czyścić. Folia pęcherzykowa pomaga także utrzymać stosunkowo wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się także mechanizm do jej chowania – w sumie parę tysięcy złotych.